Koła Różańcowe

W naszej parafii mamy cztery Koła Różańcowe. W każdą pierwszą sobotę miesiąca koła spotykają się na wspólnej modlitwie różańcowej w kościele, gdzie następuje wymiana tajemniczek i ustalenie intencji. Podczas tego spotkania koła uczestniczą we mszy świętej i biorą udział w liturgii słowa.

Opiekunem kół jest ksiądz Proboszcz, który podczas spotkań głosi konferencję oraz pomaga zrozumieć rozważane tajemnice w poczuciu odpowiedzialności za siebie samych, za własne rodziny, za kościół, Ojczyznę i cały świat.

Członkowie kół uczestniczą w życiu parafii poprzez:

1.  Udział w asyście procesyjnej,

2. Udział w liturgii Słowa Bożego w różnych nabożeństwach tj. (droga krzyżowa, rekolekcje wielkopostne i adwentowe, nabożeństwa fatimskie),

3. Udział w czuwaniach modlitewnych przy Grobie Pańskim, czwartkowych czuwaniach w prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w krótkich nabożeństwach do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbywających się w każdą środę,

4. Uczestnictwo w majowych mszach świętych w intencji dziękczynno-błagalnej o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla siebie i swoich rodzin,

5. Przewodniczenie w  każdą sobotę w październikowej modlitwie różańcowej.

Koła Różańcowe pomagają również w przygotowywaniu okolicznościowych dekoracji  w całym roku liturgicznym. Organizują spotkania opłatkowe  z udziałem kapłanów i pracowników kościoła. Wspólnie z księdzem proboszczem członkowie kół są organizatorami pielgrzymek  do Sanktuariów Maryjnych.